הקריטריונים לביצוע השתלות שיניים באותו יום

הפתרון המהיר של "השתלות שיניים ביום אחד" טמון כמו בשמו מהירות וביעילות של טיפול זה. הגישה הטיפולית של השתלות שיניים ביום אחד, הצליחה לעוררה הדים בקרב מטופלים רבים ברחבי העולם. אחת הסיבות לכך היא שתהליך ההשתלה מסורתי, עלול להימשך מספר חודשים. שכן במידה והמטופל זקוק ליותר מהשתלה אחת, זמן הטיפול עוד יכול להתארך. עם זאת הסיכוי לטפל במספר שיניים שאינן מתפקדות ולהעניק חיוך מהיר ביום אחד, הופך להיות בר השגה בעזרת טכניקות הטיפול של השתלות שיניים ביום אחד.

קריטריונים עיקריים עבור השתלות שיניים ביום אחד

אחד הקריטריונים העיקריים לטיפול בטכניקת "השתלות שיניים ביום אחד" הוא הבריאות הכללית שלך. בדרך כלל על המועמדים להיות במצב בריאותי תקין, כאשר מצב בריאותי תקין כולל בתוכו סכרת מאוזנת ובלי עישון. מקרים בריאותיים אלו עלולים להוות בעיה גורם "מכשיל" בעת השתלת שיניים, לכן קריטריון זה הינו קריטי במיוחד.

כל שכן גם צפיפות מספקת של עצם לסת תהיה חיונית להצלחה של טיפול השתלות שיניים ביום אחד. השתל הדנטלי זקוק לבסיס יציב, ומטופלים עם אובדן עצם משמעותי עשויים לדרוש השתלת עצם כדי לשפר את צפיפות העצם וחוזקה. את הערכה של צפיפות העצם ניתן לבצע אצל כל רופא שיניים באמצעות צילום רנטגן.

האם הגיל הוא קריטריון?

גיל אינו קריטריון ממשי לטיפולי "השתלות שיניים ביום אחד". לא מעט מטופלים בני הגיל השישי עברו בהצלחה הליך זה. עם זאת, אנשים מבוגרים צריכים לצפות להערכה יסודית של בריאותם הכללית וצפיפות העצם כדי להבטיח את מועמדותם. חניכיים בריאות הן קריטיות להצלחת השתלות שיניים כמו שציינו מעל ובגילאים מתקדמים, קיימת נסיגה טבעית של סידן ושל עצם הלסת בין היתר.

מצב השיניים והרגלי החיים

נוכחותם של מצבים דנטליים, כמו חורים לא מטופלים , דלקות חניכיים או שיניים נגועות, יכולה להשפיע על המועמדות של מטופל להליך השתלות שיניים ביום אחד. בשל כך יש לפתור הבעיות הללו לפני הליך ההשתלה אחרת סיכוי ההצלחה יהיו נמוכים.כמו כן גם עישון יכול להשפיע על הצלחת השתלות שיניים. מטופלים מעשנים יאלצו להפסיק או להפחית את כמות העישון, אשר עלול להגביר את כשל הקליטה של השתלים.