כל הפרטים העדכניים אודות השתלות שיניים ברמת השרון

השתלת שיניים היא פתרון יוצא דופן לשיקום שיניים חסרות והחייאת החיוך. זה כרוך בעמוד טיטניום קטן שמוקם בניתוח לתוך עצם הלסת, ופועל למעשה כשורש שן חלופי. עם הזמן, עצם הלסת מתמזגת עם השתל בתהליך טבעי הנקרא אוסאואינטגרציה, ויוצרת בסיס יציב להצמדת שן מלאכותית, המכונה כתר. שילוב זה של יציבות ואסתטיקה הופך את השתלים הדנטליים לבחירה בולטת להחלפת שיניים לאורך זמן.

שקלול היתרונות והחסרונות

הבנת היתרונות והחסרונות של כל סוג שתל תאפשר לבצע בחירה מושכלות. שתלים אנדוסטאליים מסורתיים מציעים יציבות ועמידות ללא תחרות, אך הם דורשים כמות בריאה של עצם. שתלים תת-פריוסטאליים הם אפשרות מעשית עבור חולים עם אובדן עצם, אך ייתכן שהם לא מספקים את אותה רמת יציבות. שתלי שיניים זעירים הם פחות פולשניים ומתאימים למקרים ספציפיים, אך עשויים שלא לעמוד באותם כוחות לעיסה כמו שתלים גדולים יותר.

מגוון השתלות שיניים ברמת השרון

שתלי אנדוסטאלי הם הסוג הנפוץ והנפוץ ביותר של השתלות שיניים ברמת השרון ובכלל. שתלים אלו ממוקמים באופן כירורגי ישירות לתוך עצם הלסת ומספקים בסיס יציב להחלפת שיניים. סוגי שתלים אלו עשויים בדרך כלל מטיטניום, חומר תואם ביולוגי שמתמזג עם העצם בתהליך. שתלי אנדוסטאלי מתאימים למטופלים בעלי צפיפות עצם נאותה ומציעים יציבות ועמידות יוצאות דופן.

סוג נוסף של השתלות שיניים ברמת השרון הוא באמצעות שתלים תת-פריוסטאליים הנחשבים כאלטרנטיבה עבור חולים עם צפיפות עצם לא מספקת עבור שתלים אנדוסטאליים. במקום להיות ממוקמים בעצם, שתלים תת-פריוסטאליים ממוקמים מעל עצם הלסת, מתחת לרקמת החניכיים. שתלים אלו מהווים פתרון בר-קיימא עבור מטופלים שאולי לא יהיו מועמדים מתאימים להנחת שתלים מסורתיים עקב אובדן עצם.

ממה מורכב הליך ההשתלה?

תהליך השתלת השיניים ברמת השרון או בכל נקודה אחרת בארץ יכלול מספר שלבים, אשר מתחילים בבדיקה מקיפה של בריאות הפה ומבנה עצם הלסת. טכניקות הדמיה מתקדמות כמו צילומי רנטגן וסריקות CT  עוזרות לקבוע את המיקום האופטימלי של השתל. לאחר מכן, השתל ממוקם בניתוח לתוך עצם הלסת, ולאחר מכן נדרשת תקופת ריפוי כדי לאפשר לאוסאואינטגרציה להתרחש. לאחר השתלבות השתל עם העצם, מחברים אליו תמיכה המחברת את השתל לכתר. לבסוף, הכתר שיוצר בהתאמה אישית מודבק ומשלים חיוך שלם.