מחירים של טיפולי השתלות שיניים

אפשרויות טיפול

טיפולי השתלות שיניים כוללים מגוון אפשרויות שנועדו לתת מענה לדרגות שונות של אובדן שיניים. בישראל עומדת לרשות המטופלים חבילה מקיפה של טיפולי שתלים, לרבות השתלת שן בודדת, השתלת שיניים מרובות והשתלת קשת מלאה. שתלי שן בודדת מתאימים לחסרים שן אחת, ומספקים תחליף בעל מראה טבעי ופונקציונלי. שתלים מרובים הם אידיאליים עבור אנשים עם מספר שיניים חסרות סמוכות, לעתים קרובות תומכים בגשר או בתותבת ניתנת להסרה. שתלי קשת מלאה, כגון "All-on-4" או "All-on-6", מותאמים למי שדורש שיקום מלא של קשת עליונה או תחתונה.

מניעה והערכת מצב

לפני שעוברים טיפול השתלות שיניים, חולים בדרך כלל עוברים הערכת מצב יסודית. הערכה זו כוללת בדיקה מקיפה של בריאות הפה, כוללת הערכה של בריאות החניכיים, שיניים שנותרו וצפיפות העצם. ניתן להשתמש בקרני רנטגן ובהדמיה תלת ממדית כדי לקבל הבנה מדויקת של אנטומיית הפה של המטופל. כמו כן ניתן גם להמליץ על טיפולים מונעים, כגון טיפול חניכיים או עקירות שיניים, בכדי לייעל את בריאות הפה של המטופל לצורך התקנת שתלים. שלבים אלו מגיעים לפני תהיות כמו השתלות שיניים מחיר או טיפולים נלווים, שכן הצורך בהם יהיה לעיתים דחוף לא רק להשתלת השיניים עצמה. 

השתלות שיניים מחיר – עלויות ממוצעות

עלות השתלת שיניים בישראל יכולה להשתנות במידה רבה בהתאם למספר גורמים, ביניהם מורכבות המקרה, מספר השתלים הנדרשים, בחירת החומרים לשתלים ואף מיקום מרפאת השיניים. בממוצע, השתלת שיניים בודדת בישראל יכולה לנוע בין 1,800 ל-4,500 שקל. עם זאת, ייתכן שהעלות הזו לא תכלול הליכים נוספים כמו השתלת עצם או הרמת סינוס, מה שיכול להוסיף להוצאה הכוללת. על המטופלים להתייעץ עם רופא השיניים שבחרו, אשר יוכל להעניק פירוט מלא של כלל התוכנית ולבצע הערכה נכונה. 

אפשרויות תשלום

בישראל, הליכי השתלת שיניים אינם מכוסים בדרך כלל בביטוח הבריאות הציבורי. לכן כשמדובר בנושא כמו השתלות שיניים מחיר חשוב לוודא כיסויים ביטוחים דווקא מול חברות הביטוח השונות. שכן חלק מתוכניות ביטוח שיניים פרטיות עשויות להציע כיסוי חלקי עד מלא לטיפולי השתלות. על המטופלים לבדוק היטב את פוליסות הביטוח שלהם כדי להבין את היקף הכיסוי.