הלבנת שיניים

מהי הלבנת שיניים

הוא תהליך של הבהרת הזגוגית של השיניים, והוא מהווה טיפול קוסמטי לא מזיק, כמעט מתאים לרובנו, אך בשל סטיגמה כזו אנשים רבים מפחדים מכך .

 

כולנו שותים משקאות מוגזים ו/או שתייה חמה (קפה, תה שחור, תה ירוק) ו/או משקאות אלכוהוליים (יין, וויסקי), ואוכלים מזון עם צבעי מאכל. לכן, ככל שחולפות השנים, צבע השיניים ישתנה ויהפוך להיות בהיר וקל יותר.

הלבנת שיניים הפכה לטיפול נפוץ ונפוץ בעולם המערבי ובארצות הברית. יחד עם זאת, רופאי השיניים עדיין אינם מסוגלים לחזות את התוצאה הסופית ולובן השיניים. כל מטופל מגיב באופן שונה למבהיר, לכן מבצעים צילום תמונה מקודדת בצבע לפני ואחרי הטיפול.

בהירות יכולה בדרך כלל להגיע לדרגה אחת עד שלוש של לובן.

 

לאמייל זגוגית השן תפקיד חשוב בהלבנת השיניים, מכיוון שככל שאמייל השן נשחק יותר, כך השפעת ההלבנה פוחתת כתוצאה מהשתקפות החומר הפנימי-דנטין דרך אמייל השן. בשל תהליך השחיקה של אמייל השן, טיפול זה יעיל יותר לצעירים (גילאי 16-45) ופחות יעיל למבוגרים.

 

לכל האנשים החוששים מתהליך הלבנת השיניים הוא פשוט תהליך בטוח ולא פוגע בזגוגית השן ולא יסיר את חומר השן. לא נצפו תופעות לוואי מיוחדות לאחר הבירור. כל עוד האמייל לא נשחק אין הגבלת גיל.

 

נקודה חשובה-לפני הלבנת שיניים, מומלץ לבצע בדיקת התאמה אצל רופא השיניים, כולל ניקוי אבנית והברקה להסרת כתמי קפה, ניקוטין, יין וצבעי מאכל שונים. מומלץ להלבין שיניים תחילה ולאחר מכן טיפול שיניים משקם ו/או משקם, כך שהצבע יתאים לשיניים הטבעיות המובהקות, ולא להיפך. חומרי הלבנה מבהירים רק שיניים טבעיות.

תהליך הלבנת שיניים

הלבנת שיניים נעשית על ידי מקור אור-לייזר (קרינה אולטרה סגולה) ומי חמצן בריכוז של 35%.
ההלבנה מתבצעת במרפאת שיניים וניתן לבצע אותה רק על ידי רופא השיניים.
 
ראשית יש לבודד את החניכיים למניעת כוויות, להניח חומר מבהיר על זגוגית השן ולהשתמש בתאורה מסוג לייזר כדי להפעיל את האור ממרחק קצר, שלושה סבבים, 20 דקות לסיבוב.
במהלך פעולת החימום מואצת פעילות המבהיר והטיפול נמשך כשעה וחצי.
היתרונות של שיטה זו הם מהירים, נוחים וחוסכים בזמן. לאחר רגישות קלה של ברק, ניתנה למטופל משחת שיניים.