השתלות שיניים למחוסרי עצם

השתלות שיניים למחוסרי עצם השתלות שיניים למחוסרי עצם

השתלות שיניים למחוסרי עצם – השתלות שיניים חוללו מהפכה בתחום רפואת השיניים, ומציעות פתרון אמיתי ועמיד למטופלים עם שיניים חסרות. עם זאת, מטופלים עם אובדן עצם משמעותי בלסת עשויים לתהות אם השתלות שיניים הן עדיין אופציה ריאלית. למרבה המזל, ההתקדמות בטכנולוגיה ובטכניקות הדנטליות אפשרה להחזיר חיוכים גם למטופלים עם מבנה עצם לקוי. לכן ננסה להתעמק בנושאים שיעזרו להכיר את הגורמים לאובדן עצם בשן, טיפולים שיכולים לסייע בשימור כמות עצם השן. 

השתלות שיניים למחוסרי עצם – גורמים לאובדן עצם בשן

איבוד עצם בשן יכול להתרחש מכמה סיבות. הסיבה השכיחה ביותר היא מחלת חניכיים, מצב הפוגע בחניכיים ובמבנים התומכים של השיניים. כאשר מחלת חניכיים מתקדמת, היא עלולה להוביל להרס העצם המקיפה את השן, ולפגוע ביציבותה. גורמים אחרים לאובדן עצם כוללים עקירת שיניים ללא השתלה בטווח הנכון, יחד עם טראומה ומצבים רפואיים מסוימים המשפיעים על בריאות העצם, כגון אוסטאופורוזיס.

טיפולים לשימור עצם השיניים

אין ספק שמניעה היא המפתח לשמירה על בריאות עצם השיניים, אך ישנם טיפולים זמינים להגנה על כמות סבירה של עצם השן. עבור חולים עם מחלת חניכיים, ניקוי עומק מקצועי, המכונה אבנית והקצעת שורשים, יכול להסיר רובד ואבנית, ולסייע במניעת איבוד עצם נוסף. במקרים מסוימים, ניתן לבצע הליכי השתלת עצם כדי לחדש רקמת עצם אבודה וליצור בסיס מתאים להשתלות שיניים.

אפשרויות השתלים הטובות ביותר עבור חולים עם אובדן עצם

עיצובי שתלים חדשניים, כגון שתלים קצרים ושתלים זיגומטיים, פותחו במיוחד עבור חולים עם מבנה עצם לקוי. שתלים קצרים הם קצרים יותר באורך וניתן למקם אותם באזורים עם גובה עצם מוגבל. שתלים זיגומטיים עוגנים לתוך עצם הלחי, עוקפים את הצורך בהליכי השתלת עצם נרחבים. אפשרויות השתלה אלו מספקות תמיכה יציבה לשחזורי שיניים ומציעות פונקציונליות ואסתטיקה מחודשים.

החשיבות של השתלות עצם עבור חולים עם אובדן עצם

השתלת עצם היא הליך חיוני עבור חולים עם אובדן עצם משמעותי. במהלך השתלת עצם, חומר עצם, מגופו של המטופל עצמו או ממקור סינתטי, מונח באזור איבוד העצם כדי לעורר צמיחת עצם חדשה. זה מחדש את מבנה העצם, יוצר בסיס מוצק להשתלות שיניים. השתלות עצם עשויות להתבצע במקביל להנחת השתל או מראש כדי לאפשר ריפוי ושילוב מספקים של חומר השתל.

מרפאת לוקס דנטל מתמחים במגוון סוגים של השתלות שיניים, צרו קשר למידע נוסף. 

שאלות נפוצות

 כן, ניתן לבצע השתלות שיניים עבור אנשים עם צפיפות עצם נמוכה או אובדן עצם. עם זאת, הם עשויים לדרוש הליכים נוספים כגון השתלת עצם או הרמת סינוס כדי להבטיח שיש מספיק עצם כדי לתמוך בשתל.

 השתלת עצם היא הליך שבו מוסיפים חומר עצם לעצם הלסת כדי לשפר את חוזקה ונפחה. לעתים קרובות יש צורך להשתלות שיניים אצל אנשים עם צפיפות עצם לא מספקת או אובדן עצם. חומר ההשתלה יכול להיות מגופו של המטופל עצמו, מתורם או חומרים סינתטיים.

 בעוד שתלים דנטליים הם אפשרות החלפת שיניים מוצלחת ביותר, לא כל אחד יכול להיות מועמד מתאים. גורמים כגון בריאות כללית, היגיינת הפה, צפיפות עצם ומצבים רפואיים מסוימים יכולים להשפיע על הצלחת הטיפול בשתל. יש צורך בהערכה יסודית על ידי רופא שיניים מוסמך או מנתח פה כדי לקבוע התאמה אישית.

תהליך השתלת השיניים יכול להשתנות בהתאם לגורמים כגון בריאות הפה של המטופל, כל הליכי ההכנה הדרושים וסוג השתל בו נעשה שימוש. בממוצע, התהליך עשוי להימשך מספר חודשים. זה כולל את הייעוץ הראשוני, ניתוח הנחת השתלים, תקופת ההחלמה (אוסאואינטגרציה), והצבת השיקום הסופי (כתר, גשר או תותבת) על גבי השתל.