השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד
השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד: כל מה שחשוב לדעת

השתלות שיניים משפרות את התפקוד היום יומי. הן מאפשרות לאנשים אשר מסיבות שונות מאבדים את השיניים הנוכחיות להמשיך לשמור על הבריאות והאסתטיקה של חלל הפה. שלא כמו שיטות מסורתיות כמו גשרים או תותבות, השתלת שיניים ביום אחד מספקת חלופה קבועה, טבעית ונוחה יותר. היא לא רק משפיעה על הבריאות אלא גם על התחושה האישית ועל הביטחון העצמי.

השתלים עשויים מחומרים עוצמתיים כמו טיטניום שהגוף מזהה כמוכר ולכן אינו דוחה אותו. השתלים מוחדרים לעצם הלסת כשהם משתלבים ברקמת העצם ויוצרים בסיס יציב של שיניים מלאכותיות. תהליך זה דורש דיוק רב כבסיומו המטרה היא להשיג יציבות של השתל, לשמר את עצם הלסת ולמונע אובדן עצם אשר עלול להתרחש במקרה של שיניים חסרות. השתלת שיניים ביום אחד מביאה יתרונות רבים של נוחות והיא מועדפת על מטופלים רבים.

דגשים שכדאי לזכור לפני השתלת שיניים ביום אחד

חשוב לעבור בדיקת שיניים מקיפה והתייעצות עם רופא שתלים מנוסה. באופן הזה ניתן יהיה להעריך את בריאות הפה, צפיפות עצם הלסת וההתאמה הכוללת לתהליך ההשתלה המיידי. הערכה זו תבטיח כי המועמד מתאים ושהטיפול יכול להתקיים בהצלחה. נדרשת גם הכנה של תוכנית טיפול מדוקדקת חיונית להשתלות מוצלחות באותו יום. והיא תכלול  הדמיה מפורטת, כגון צילומי רנטגן וסריקות תלת ממדיות, שיוכלו לקבוע את המיקום המדויק של השתלים ותכנון שיקום קפדני ומיטבי שיפחית את הסיכון לסיבוכים.

מצבים המאפשרים השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד, המכונה גם השתלת שיניים בהעמסה מיידית או שתלים באותו יום, מתאימות למקרים ספציפיים. הגורם העיקרי הקובע את הזכאות הוא מצב עצם הלסת. במצבים בהם עצם הלסת בריאה ובעלת צפיפות מספקת לתמיכה בשתל, ניתן לבצע מיקום ושיקום מידי. בנוסף, אנשים שיש להם בריאות פה טובה, שאינם מעשנים ובעלי היסטוריה רפואית תקינה, ייתכן וייהנו מטיפולים בעלי סיכויים גבוהים יותר להצלחה. 

כמו כן עלולים להתקיים מצבים רפואיים שונים, אשר לא מאפשרים טיפול השתלת שיניים ביום אחד כמו צפיפות עצם הלסת, אשר מהווה נדבך קריטי להצלחה של השתלות השיניים. במידה ולעצם הלסת אין צפיפות או נפח מספיקים כדי לתמוך בשתל, ייתכן שיהיה צורך בהליכים נוספים כמו השתלת עצם. במקרים כאלה, ייתכן שהשתלה מיידית לא תתאפשר עקב הצורך בהתחדשות העצם ובזמן הריפוי.

הדרך לבחור את מרפאת השיניים עבור הטיפול

ישנם יתרונות רבים להשתלת שיניים ביום אחד כל עוד הטיפול מתבצע במרפאה המתאימה ביותר. הנה מספר טיפים שיעזרו בתהליך הבחירה:

  1. מומחיות והתמחות – לא כל מרפאת שיניים מתמחה בשתלים ולא כל אחת יודעת לבצע טיפול הנחת שתלים ביום אחד. יש לבדוק מהי המומחיות של המרפאה ולוודא שהרופאים מוכשרים ומנוסים בתחום זה באופן ספציפי.
  2. טכנולוגיה ומתקנים – מרפאת השיניים יכולה להיות מצוידת במתקנים מתקדמים כך שלא רק הטיפול יתבצע ביום אחד אלא כל הסריקות וההדמיות הנדרשות יתבצעו במקום וכך תיחסך נסיעה למכונים שונים וכל המידע יתקבל בשעת אמת.
  3. ייעוץ מקדים – חשוב לקבל מענה לכל השאלות ולשם כך להגיע למרפאה שמציעה ייעוץ מקדים ויכולה לעבור על כל תהליך השתלת השיניים. במהלך הייעוץ רופא השיניים צריך לבחון את מצב הפה והלסת, להסביר כיצד תתבצע ההשתלה ולתת הצעת מחיר.
  4. קבלת טיפול מקיף – ישנן מרפאות אשר יכולות לספק טיפול מקיף בכל הצרכים ושמלווים את המטופלים מהטיפול הראשוני כולל טיפולי שיננית ועד למעקבים אחר תוצאת השתלת השיניים. יש לבדוק אילו שירותים מציעה המרפאה ולוודא כי המענה יינתן תחת קורת גג אחת.

יתרונות השתלת שיניים ביום אחד

טיפול של השתלת שיניים ביום אחד מציע מגוון רחב של יתרונות, כשההבדל הראשי הוא בין טיפול זה להליכי השתלה מסורתיים, הוא זמן הריפוי והשיקום הסופי. עם השתלת שיניים ביום אחד, ניתן לצאת עם חיוך חדש  אסתטי וחדש כבר באותו היום. יתרון נוסף בטיפול השתלת שיניים ביום, הוא צמצום כמות הביקורים אצל הרופא והצורך תקופת ריפוי ארוכה ומייגעת. הנחת שתלים מיידית עוזרת לשמר את העצם ורקמת החניכיים שמסביב, מה שמוביל לבריאות הפה לטווח ארוך. כמובן שבטיפול  שתלים באותו יום מספקים תחליף מידי לשיניים חסרות, ומשחזרים את היכולת לאכול, לדבר ולחייך בביטחון. השיקום הקבוע מבטיח יציבות ונוחות, ומקל על ההסתגלות לשיניים החדשות. לפרטים נוספים, צרו קשר.

שאלות נפוצות

שתלים דנטליים הם שורשי שיניים מלאכותיים העשויים מטיטניום הממוקמים בניתוח לתוך עצם הלסת. הם מספקים בסיס חזק לשיניים חלופיות קבועות או נשלפות.

משך ההליך של השתלת שיניים יכול להשתנות בהתאם למקרים בודדים. בממוצע, לוקח כ-3 עד 6 חודשים לשתל להשתלב במלואו עם עצם הלסת. התהליך כולו, כולל הריפוי והצבת השיקום הסופי, יכול להימשך מספר חודשים. ישנו גם תהליך של השתלות שיניים ביום אחד.

שתלים דנטליים נועדו להיות פתרון לאורך זמן לשיניים חסרות. עם טיפול נאות והיגיינת פה טובה, הם יכולים להחזיק מעמד לכל החיים. עם זאת, תוחלת החיים של שתלים יכולה להיות מושפעת מגורמים כמו בריאות הפה, אורח חיים ותחזוקה.

השתלת שיניים היא אפשרות מתאימה לרוב האנשים שאיבדו שן אחת או יותר. עם זאת, יש צורך בהערכה יסודית על ידי רופא שיניים כדי לקבוע אם אתה מועמד טוב. גורמים כגון בריאות כללית, צפיפות עצם הלסת ובריאות החניכיים נלקחים בחשבון במהלך ההערכה.