ציפוי שיניים

ציפוי שיניים – חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

כל אחד היה רוצה שיניים לבנות ומבריקות, בדיוק כמו המפורסמים. לרוע המזל, רובנו לא נולדים עם שיניים מושלמות כאלה, כי עם הזמן הן עלולות להיפגם עקב כתמים ושינוי צבע.

ואז אתה שואל, מה הסוד לשיניים מבריקות ולבנות ? ובכן, לא מדובר בגנטיקה, אלא ביישום ציפוי שיניים.

מי צריך ציפוי שיניים?

על מנת להשיג את השינוי הרצוי בצבע השן, ניתן ליישם טיפולים כימיים שונים (טיפול הלבנת שיניים) על השיניים עצמן, או לכסות אותן בחומרים מתאימים. אותו ציפוי הוא בעצם ציפוי השיניים, כך שניתן להשיג את האפקט הרצוי.
 
מי צריך ציפוי שיניים?
כל מי שאינו שבע רצון ממראה השיניים יכול לראות עצמו כמתאים.

סוגי ציפויים לשיניים

אז איזה ציפוי שיניים מומלץ יותר?

מספר האפשרויות הגדול יכול להיות מבלבל, אך ניתן לומר כי ציפויי שיניים מבלמיניט (חרסינה) נחשבים לנפוצים ביותר. הרופא המטפל יכול לספק אפשרויות נוספות המבוססות על מצב השיניים של המטופל, עובי שכבת האמייל, דרישות אסתטיות (צביעה, שינוי צבע, כיפוף, שחיקה וכו ') ומראה השיניים (שיניים קדמיות ועוד שיניים אחוריות נסתרות).

שיקול נוסף בבחירת סוג ציפוי ספציפי הוא כמובן תקציב, שכן הציפויים הופכים זולים יותר.

לפני ביצוע ציפוי שיניים – עצות

העצה העיקרית לפני טיפול בציפוי שיניים היא להימנע מאכילה ולשמור על ניקיון הפה שעתיים לפני.

בנוסף, אנא וודא כי השיניים שלך בריאות ובלי חללים או בעיות חניכיים חמורות, ומומלץ לקבל טיפול לאחר ביקור אצל שיננית.

תהליך ביצוע ציפוי שיניים

 

צעד ראשון בתהליך ציפוי שיניים

זה תלוי בסוג הציפוי שאתה מורח, כולל חידוד השיניים כדי להתאים אותן כך שיתאימו לספיגת הציפוי. הטחינה מגדילה את שטח הפנים ומסייעת בשיפור ההדבקה, מכיוון שכאמור לעיל, כמה שיטות דורשות דרגות שונות של שחיקה. טחינה עמוקה עשויה לדרוש הרדמה מקומית למטופל, אך כאשר מסירים שכבת אמייל קטנה מאוד, ניתן לבצע את התהליך בקורס אחד ללא הרדמה מקומית. טוחנים על שכבת האמייל לספיגה טובה יותר של הציפוי. אם לא מספיקה שכבת האמייל, ניתן לחדד את שכבת הדנטין ולבחור דבקים אחרים בהתאם.
 

צעד שני בתהליך ציפוי שיניים

מורחים חומר מיוחד על השיניים ולאחר התקשות והדמיה (חלקן הדמיה תלת מימדית) המידע מועבר למעבדה ליצירת הציפוי. תהליך הציפוי של השן עצמה מסתיים בהדרגה, וצלחות חומר זעירות מודבקות לשן כדי ליצור את המראה הסופי. פעמים רבות מוחלת חומצה מיוחדת על השיניים ליצירת משטח נוח המתאים יותר להדבקה.