שיניים חדשות

שיניים חדשות שיניים חדשות

שיניים חדשות – בכל הנוגע לשיקום שיניים חסרות, השתלות שיניים הפכו לסטנדרט הזהב ברפואת השיניים המודרנית. בין אם איבדת שן עקב פציעה, עששת או גורמים אחרים, השתלות שיניים מציעות פתרון אמין ועמיד לאורך זמן. בשל כך מומלץ להכיר בגורמים המובילים להשתלת שיניים, אילו שיטות קיימות כיום להשתלת שיניים  וכמובן מה תהיה העלות הממוצעת של השתלת שיניים חדשות. על ידי הבנת ההיבטים הללו, ניתן יהיה לקבל החלטה מושכלת לגבי השתלות שיניים ולצאת למסע לקראת חיוך בטוח.

גורמים פופולריים שיכולים להוביל בהשתלת שיניים

בין אם בגלל עששת, מחלת חניכיים או פציעה טראומטית, אובדן שיניים יכול להשפיע באופן משמעותי הן על האסתטיקה והן על הפונקציונליות של החיוך שלכם. שתלים דנטליים מספקים תחליף קבוע לשיניים חסרות, ומשחזרים את היכולת שלך לאכול, לדבר ולחייך בביטחון. גם מקרים של איבוד עצם עלול להידרדר עם הזמן עקב חוסר גירוי. שתלים דנטליים לא רק מחליפים את השן החסרה אלא גם מגרים את עצם הלסת, מונעים איבוד עצם ומשמרים את המבנה הכללי של הפנים.

שיטות להשתלת שיניים חדשות

אחת השיטות הנפוצות ביותר להשתלות שיניים בישראל היא באמצעות שתלי אנדוסטאלי, אשר כוללים מיקום ניתוחי של שתלי טיטניום ישירות לתוך עצם הלסת. שתלים אלו פועלים כשורשי שיניים מלאכותיים, ומספקים בסיס יציב לשן או השיניים החלופיות. עם הזמן, השתלים מתמזגים עם עצם הלסת בתהליך הנקרא אוסאואינטגרציה, ויוצרים בסיס חזק ויציב. לאחר שהשתלים השתלבו עם העצם, מחברים אליהם תמיכה ומקבעים היטב כתרים או גשרים שיניים בהתאמה אישית, ומשחזרים את המראה והתפקוד של השיניים החסרות.

השפעה פסיכולוגית וחברתית של שיניים חסרות

השיניים שלנו מעניקות לא רק בריאות אלא גם משפיעות על התחושה הכללית שלנו. חוסר בשיניים עלול להוביל לקושי לאכול, לדבר ולפגוע בביטחון העצמי. לא במקרה טיפולי שיניים חדשות הפכו לנפוצים בשנים האחרונות. הטיפולים זמינים הרבה יותר מכפי שהיו בעבר והעובדה שתוחלת החיים עלתה גורמת ליותר אנשים להבין כי ישנה חשיבות לשיניים לעוד שנים קדימה.

חוסר בשיניים עלול להשפיע פסיכולוגית וחברתית. להוריד את הביטחון העצמי, להשפיע על ההחלטה להתראות עם אנשים נוספים ועל יציאות החוצה. אנשים שהשיניים שלהם חסרות עלולים להיפגע פיזית ורגשית והדרך לשנות את המצב הוא לגשת לטיפול מתאים. הטיפול נעשה היום באמצעים מתקדמים והוא מתאים לאלו שמתחילים לחוות חוסר בשיניים ואלו שחסרות להם שיניים רבות.

שיניים חדשות בטכניקות מתקדמות

כמו כן קיימת גם  טכניקת All-on-4 להשתלת שיניים חדשות, כשהיא מבין השיטות הפופולריות בישראל לשיקום קשת שלמה של שיניים חסרות. שיטה זו משתמשת רק בארבעה שתלים הממוקמים בצורה אסטרטגית בכדי לתמוך בתותבת דנטלית קשתית מלאה, כגון תותבת קבועה או גשר. על ידי אופטימיזציה של זוויות ופיזור השתלים, טכניקת All-on-4 מציעה פתרון חסכוני ויעיל למטופלים הזקוקים לשיקום קשת מלא. גישה זו ממזערת את הצורך בהליכי השתלת עצם נרחבים, מה שהופך אותה לאופציה מתאימה עבור אנשים עם צפיפות עצם הלסת מופחתת.

תחזוקה וטיפול בשתלים דנטליים

שתלים דנטליים יכולים לספק פתרון ארוך טווח לשיניים חסרות. עם זאת חשוב להבין כי אריכות החיים של השתלים תלויה במידה רבה בתחזוקה. חלקה צריכה להתבצע ביום יום בבית על ידי צחצוח ושמירה על היגיינת פה סדירה. יש להשתמש במברשת שיניים עם זיפים רכים ומשחת שיניים שלא תשחק את השתלים ורצוי לקבל המלצות לכך מרופא השיניים.

חלקה צריכה להתבצע במרפאת השיניים ולכלול ביקורים במרפאה (לרוב אחת לשישה חודשים). בביקורים יבדקו השתלים, אם יהיה צורך יבוצעו התאמות וכמובן יתבצע ניקוי יסודי לצורך הסרת הרובד והאבנית אותם לא ניתן לנקות בבית באופן מלא.

 

המרפאה המתאימה לטיפולי שיניים חדשות

טיפולים להוספת שיניים חדשות הם טיפולים שבאים לתת מענה לטווח הארוך. מכאן ברור כי ישנה חשיבות רבה לבחירת המרפאה המתאימה ביותר לטיפול. יש למצוא את המקום שמתמחה באופן ספציפי בשתלים ושמביא ניסיון רב בתחום וכמו כן שיטות מגוונות כולל טיפול השתלת שיניים ביום אחד.

כיוון שמדובר בטיפול משמעותי אפשר לגשת קודם כל לייעוץ במרפאה. במהלך הייעוץ רופא השיניים יוכל לבחון את מצב השיניים והלסת, בהתאם לתאר מהו הטיפול שיבוצע שלב אחר שלב, לענות על שאלות וכמובן להציע הצעת מחיר מדויקת. לאחר קבלת המידע המלא אפשר להחליט להמשיך בטיפול וליהנות משיניים חדשות ולחייך בביטחון כל הזמן.

למידע נוסף בנושא שיניים חדשות ושתלים דנטליים, צרו קשר

 

שאלות נפוצות

 שיניים חדשות מתייחסות להחלפות מלאכותיות לשיניים טבעיות חסרות או פגומות. הם יכולים להיות בצורת שתלים דנטליים, תותבות או גשרים דנטליים.

שיניים חדשות עשויות בדרך כלל מחומרים כמו חרסינה, אקריליק או סגסוגות מתכת, שעשויות להיות שונות במראה ובתחושה משיניים טבעיות. עם זאת, ההתקדמות בטכנולוגיית השיניים אפשרה לשיניים חדשות להידמות לשיניים טבעיות מבחינת אסתטיקה ופונקציונליות.

הזמן הדרוש לשיניים חדשות עשוי להשתנות בהתאם לאפשרות הטיפול שנבחרה. השתלות שיניים עשויות להימשך מספר חודשים מכיוון שהן דורשות תקופת ריפוי לשילוב נכון עם עצם הלסת. ניתן לייצר שיניים תותבות או גשרים דנטליים ולהציב אותם תוך מספר שבועות.

ברוב המקרים, כל מי שיש לו שיניים חסרות או פגומות יכול לשקול לקבל שיניים חדשות. עם זאת, ההתאמה של אפשרויות טיפול ספציפיות עשויה להשתנות בהתאם לבריאות הפה, מצב עצם הלסת וגורמים אינדיבידואליים. מומלץ להתייעץ עם רופא שיניים כדי לקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר.